Tisztelt Szülők!
Kollégáimmal megterveztük a lehetséges lépéseket az oktatás megszervezésére, a digitális oktatást választottuk a kommunikációra gyermekeinkkel. Minden kollégánk felkészült a tananyagátadás digitális formájára, elektronikusan küldünk videókat és feladatsorokat a tanulóknak. Az online feladatkiosztás már elindult, reményeink szerint teljes egészében megvalósítható minden tagozaton.
Segítségüket kérjük az otthontanulás megszervezésében, csak úgy sikerülhet, ha összefogunk: diák, szülő, tanár egyaránt.
A kényszerszünet nem szabad passzivitást eredményezzen, ezen fogunk dolgozni kollégáimmal az elkövetkező napokban.
Naponta elég sok diákot lehet látni az utcákon, néha kisebb diákcsoportokat is.
Nem vakáción vagyunk, hanem egy olyan időszakban, amely a koronavírus elterjedésének megfékezéséért van bevezetve az egész ország területén! Megkérjük a szülőket, hogy gyermekeik programját ellenőrizzék és tartsák figyelemmel! Kerüljék a csoportos összejöveteleket, csak nagyon indokolt esetben hagyják el otthonaikat!
Ideiglenesen felfüggesztettük a közvetlen kapcsolattartást intézményünkben, információkat telefonon (0266-246897), e-mailben (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) illetve iskolánk honlapján (http://gaboraroniskola.ro/) találnak.
Vigyázzunk magunkra! Vigyázzunk egymásra!
Tankó Csilla intézményvezető
Ki volt Kájoni János
Hogy ki volt Kájoni János, és hogy mit jelent ha valaki polihisztor, megtudhatták Szentegyházán, a Tamási Áron Általános Iskola tanulói. 2020 március 9-én az iskolához látogatott a Kájoni Workshop Karaván, Kádár Kincső pedagógus személyében, aki egy nagyon újszerű, érthető, könnyen tanulható, sok-sok izgalmat, élményt jelentő foglalkozást hozott el.
A foglalkozás során, mint egy történelem órán, megelevenedett Kájoni János alakja, egy kisfilm és sok szemléltető kép, amelyek fokozták bennünk a csodálkozást, hogy milyen sokoldalú lehet egy ember és mennyi tudást birtokolhat és állíthat az emberiség szolgálatába. E rendkivüli történelem órán nem csak az eszünkbe de a szívünkbe is zártuk Kájoni alakját.
A foglalkozás második felében, az ügyes kezek varázsoltak egy cipős doboz belsejéből egy valóságos nyomdát : Ferences barátokkal, betűkkel, könnyvekkel, nyomdával együtt, amellyel Kájoni somlyói nyomdáját idéztük meg.
A program a KALOT szervezésében, a Hargita Megyei Kulturális Központ által meghirdetett Kájoni 390 emlékévéhez kapcsolódva, a Betlehen Gábor Alapkezelő ZRT. A szomszédos országokban működő civil és egyházi szervezetek gyermekbarát tevékenységének támogatásával valósult meg.
Ezúton is köszönjük a feledhetetlen tevékenységet!
Szünetel a tanítás!
Szerdától, március 11-től március 22-ig intézményeinkben (Hófehérke Óvoda és Napköziotthon, Tamási Áron Általános Iskola, Gábor Áron Szakközépiskola) szünetel a tanítás.
Tankó Csilla igazgató
Iskola történet
Iskola - történet
A földrajzi fekvéséből eredő viszonylagos elszigeteltség határozta meg a városka iskolahálózatának a kifejlesztését. A "Gábor Áron" Iskolaközpont tanulói többségükben a Kishomoród menti településekből származnak.
Az 1948-49-es tanévtől kezdte meg működését egy ipari szakiskola Szentegyházasfaluban. Elég mostoha körülmények közepette, az 1948-56-os időszakban ez az iskola mintegy 600 szakmunkást nevelt.
Az elméleti líceumi oktatás Szentkeresztbányán az 1957/58-as tanévben alakult meg - egy 42-es létszámú osztály volt a kezdet. Az 1959-60-as tanévben a líceum leköltözött a szentkeresztbányai, akkor épült általános iskola épületébe. A mai "Gábor Áron" Ipari Iskolaközpont az elméleti líceumot szakmai és erkölcsi elődjének tekinti.
A szaklíceumi oktatás az 1972/73-as tanévtől kezdődik, eleinte együtt az elméleti líceummal, egy 36-os létszámú osztállyal.Ez a generáció és az őket követők öt évet végeznek, az utána következők már négy évet. Az 1971/72. tanévtől beindul a szakiskolai képzés öntő, lakatos, esztergályos, villanyszerelő szakmában.
Köszöntő
Kedves Látogató!
Üdvözlünk a szentegyházi Hófehérke Óvoda és Napközi Otthon, a Tamási Áron Általános Iskola és a Gábor Áron Szakközépiskola közös honlapján.
Sok kis kő együtt iskolát emel…
Nagyot alkotni csak összefogva, közösen lehet! Ezért nagyon fontos olyan hellyé tenni az iskolát, ahová a tanuló és a tanár nap mint nap szívesen jön, ahol öröm együtt munkálkodni, közösen leküzdeni a nehézségeket, és együtt átélni a siker felemelő érzését.
Célunk, hogy a társadalom számára hasznos, pozitív gondolkodással bíró embereket neveljünk, akik tanulmányaik befejezése után képesek lesznek önállóan eligazodni a társadalom állandó változásaiban.
Meggyőződésünk, hogy az iskola mindenkor értékteremtő és kultúrateremtő intézmény, nem csupán szolgáltató központ. Elődeinktől kapott örökségünket féltve őrizzük. Örökös célkitűzéseink közé tartozik a szülőkkel való szoros kapcsolattartás, történelmünk és hagyományaink megismertetése és őrzése.
Arra törekszünk, hogy Tamási Áron népi író és Gábor Áron ágyúöntő székely ezermester sorsát példaképnek tekintsék diákjaink, ezáltal erősítve szívükben a szülőföld iránti szeretetet.
Tankó Csilla igazgató